Jooksufoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jooksufoorum

Foorum on suletud!


+8
R3n3
wares
stirts
Middix
devil
silver
ainsaan
amat88r
12 posters

    Liiga kõrge pulss?

    marti88
    marti88
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Leo Postituste arv : 24
    Join date : 29/05/2008
    Age : 35
    Asukoht : Rapla

    Liiga kõrge pulss? - Page 2 Empty Re: Liiga kõrge pulss?

    Postitamine  marti88 Esm Aug 22 2011, 22:58

    ainsaan kirjutas:Ei see kiirus tõuse kui kiiresti ei jookse!Lülita treeninplaani igal nädalal üks tempokross.8-12km.Seda tee pulsisagedusega veidi alla anaeroobse läve.Juba 2-3 nädala pärast näed,et sama kiirusega joostud tempokrossi pulss on langenud.

    lõigutrennid selle alla ei käi ? Et siis põhimõtteliselt peaks mul olema 2 lõigutrenni ja üks tempokross?
    Loom
    Loom
    Tipp
    Tipp


    Aquarius Postituste arv : 212
    Join date : 09/02/2008
    Age : 34
    Asukoht : Pärnumaa/Tartu

    Liiga kõrge pulss? - Page 2 Empty Re: Liiga kõrge pulss?

    Postitamine  Loom Esm Aug 22 2011, 23:54

    marti88 kirjutas:
    ainsaan kirjutas:Ei see kiirus tõuse kui kiiresti ei jookse!Lülita treeninplaani igal nädalal üks tempokross.8-12km.Seda tee pulsisagedusega veidi alla anaeroobse läve.Juba 2-3 nädala pärast näed,et sama kiirusega joostud tempokrossi pulss on langenud.

    lõigutrennid selle alla ei käi ? Et siis põhimõtteliselt peaks mul olema 2 lõigutrenni ja üks tempokross?

    Ei tea, milliseid lõigutrenne teed või mitu korda nädalas trenni aga 3 intensiivset trenni minu meelest liig ühte nädalasse.
    ainsaan
    ainsaan
    Tipp
    Tipp


    Postituste arv : 130
    Join date : 03/08/2008
    Asukoht : Tartu

    Liiga kõrge pulss? - Page 2 Empty Re: Liiga kõrge pulss?

    Postitamine  ainsaan Teis Aug 23 2011, 00:10

    Kolm teravat otsa nädala kohta on muidugi palju.Aga sõltub sellest millistel distantsidel kavatsed võistelda.Kui pikki lõike jooksed? Kui treenid maratonisuunitlusega,siis pole mõtet lõigutrenni alla 2km üldse teha.Võid piirduda nädalas vaid kolme kvaliteetse treeninguga-pikad lõigud,tempokross ja üks pikk rahulik jooks.Teised päevad puhka,või kui tahad jookse,aga ega sellest rohkem kasu pole kui päevikusse kilometrite lisamine.Niipalju veel,et lõigutrennid lülita kavva mingi 10 nädalat enne võistlusi Ettevalmistusperioodil ei ole vajadus lõike joosta.
    avatar
    indik


    Postituste arv : 2
    Join date : 24/09/2011

    Liiga kõrge pulss? - Page 2 Empty Re: Liiga kõrge pulss?

    Postitamine  indik Laup Sept 24 2011, 22:29

    Tervist
    Olen teinud kõiksugu sporti terve elu, kuid jooksnud mitte väga regulaarselt. Hetkel olen 22 aastane ja suudan 10 kilomeetrit läbida umbes 42 minutiga. Ostsin endale pulsikella ja olen avastanud, et treenin ikkagi liiga kõrgel pulsil. Täna jooksin tund aega, tempo oli u 5.20 kilomeeter ja pulss keskmiselt 163. Pole koormustesti teinud ja tean, et täpseid vastuseid ilma selleta anda ei saa. Kuid siiski, kas peaksin pulssi ja sealjuures tempot alandama? Eesmärgiks on joosta poolmaratoni. Ja infoks veel nii palju, et sellise sellise pulsi, tempo ning kestvusega treening nagu tänane ei ole väga koormav. St võiksin sama tempoga veel kaua edasi joosta. Kas peaksingi lihtalt treeningaega pikendama ja sama pulsiga jätkama või siiski baasi tarvis pulssi alandama?

    Ette tänades
    ainsaan
    ainsaan
    Tipp
    Tipp


    Postituste arv : 130
    Join date : 03/08/2008
    Asukoht : Tartu

    Liiga kõrge pulss? - Page 2 Empty Re: Liiga kõrge pulss?

    Postitamine  ainsaan Laup Sept 24 2011, 23:28

    See 163 pulss on suhteline.Oleneb sellest,palju on max pulss.Sinu jutu järgi arvan,et tugevalt üle 200.Sest 10 km ajaga 42 min. on 4.12 kilomeetri kohta ehk 1 min.ja 8 sek.iga kilomeeter kiirem kui trenni jooks.Kirjutad,et kestaks seda tempot veel kaua.Kui kaua? Proovi 20km sama tempoga ja kui siis ka pole hullu midagi,jätka samas pulsiga ka edaspidi. 10 km aja põhjal peaks Sul olema aeroobse läve kiirus kuskil 5,30 ehk pikk rahulik kross 1-2 tundi.Anaeroobse läve kiirus peaks olema 4.27 ehk tempokross kuni 1 tund ja pikad lõigud 1-3 km 3.54-4.00 km kohta.Selle järgi nagu tempot enam madalamaks lasta pole mõttekas.Siiski soovitan käia koormustestis.

    Sponsored content


    Liiga kõrge pulss? - Page 2 Empty Re: Liiga kõrge pulss?

    Postitamine  Sponsored content


      Kolm Mai 29 2024, 10:56