Jooksufoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jooksufoorum

Foorum on suletud!


+26
ainv
wares
Prefontaine
Loom
siak123
henri
kaiv
Amadeus
ainsaan
jooksik
Jooksev olemine
playboy
ints
ural
aarx
Dunn^
mar6us
ragnar1550
marti88
muhk3l
silver
Taavi
craft
Mees metsast
devil
Alo RAN today
30 posters

    Üldine kilomentraaz...

    wares
    wares
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Postituste arv : 19
    Join date : 29/08/2009

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  wares Esm Veeb 01 2010, 22:01

    jaanuar 313 km
    Alo RAN today
    Alo RAN today
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 317
    Join date : 01/06/2008
    Age : 36
    Asukoht : Paikuse

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  Alo RAN today Teis Veeb 02 2010, 03:08

    dets 452, jaanuar 345km
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  devil Teis Veeb 02 2010, 05:05

    Jaanuar 310km ja see on 100% suusatamist, jooksnud pole meetritki. Kui on viimase kümne aasta paksem lumekord maas, siis ei näe jooksmisel mingit mõtet. Panen end proovile suusamaratonide sarjas. 7 nädalaga 7 suusamaratoni. See paneb mu vastupidavuse tõsiselt proovile.
    siak123
    siak123
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 361
    Join date : 02/03/2009
    Age : 35
    Asukoht : Lääne-Virumaa /Rakvere

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  siak123 Teis Veeb 02 2010, 05:17

    devil kirjutas:Jaanuar 310km ja see on 100% suusatamist, jooksnud pole meetritki. Kui on viimase kümne aasta paksem lumekord maas, siis ei näe jooksmisel mingit mõtet. Panen end proovile suusamaratonide sarjas. 7 nädalaga 7 suusamaratoni. See paneb mu vastupidavuse tõsiselt proovile.
    Kas käisid Viru Maratonil ka?
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  devil Kolm Veeb 03 2010, 04:48

    Viru maraton sai tehtud. Paras lumes ukerdamine oli, kuna rada oli ülipehme ja suusad takerdusid koos saapaga sinna sisse. Tõuse nii suht võimatu sõita. Rajaoludest kõige parema pildi annab võrdlus eelmise aastaga, kui rajaolud olid suurepärased. Võitja aeg oli siis 18 minutit kiirem, kui praegu, ning minusugused halli massi suusatajad kohtadele 300-600 tulid keskmiselt 30-40 minutit kiiremini lõpuni kui pühapäeval.
    siak123
    siak123
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 361
    Join date : 02/03/2009
    Age : 35
    Asukoht : Lääne-Virumaa /Rakvere

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  siak123 Kolm Veeb 03 2010, 18:28

    mul jäi see aasta vahele Virukas jalavigastuse tõttu :S Käisin -20 jooksmas ja jalg sa külma, muidu olen eelnevatel aastatel käinud ja parim koht on praegu 30-nes pikemal distantsil Smile
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  devil Reede Veeb 05 2010, 01:08

    30. Hulka saab ka lihtsamalt. Nimelt oli see aasta Viru maratonil esimese saja sees mitmeid tegelasi, kes oma tasemelt on viimase saja sees. Suurte stardinumbritega sõitjad mitmed läbisid vaid 1 ringi ja tulid üle fini¹ijoone. Protokollis nimed kirjas, kuid vaadates nende varasemat statistikat, siis ei ole mõeldav selline meeletu arenguhüpe. Pealegi tagumise otsa suusatajad pidid esimese tõusu all pudelikaelas ligi 5 min ootama, kuni said ronimist alustada.
    muhk3l
    muhk3l
    harrastaja
    harrastaja


    Postituste arv : 63
    Join date : 28/04/2008

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  muhk3l Reede Veeb 05 2010, 01:57

    devil kirjutas:30. Hulka saab ka lihtsamalt. Nimelt oli see aasta Viru maratonil esimese saja sees mitmeid tegelasi, kes oma tasemelt on viimase saja sees. Suurte stardinumbritega sõitjad mitmed läbisid vaid 1 ringi ja tulid üle fini¹ijoone. Protokollis nimed kirjas, kuid vaadates nende varasemat statistikat, siis ei ole mõeldav selline meeletu arenguhüpe. Pealegi tagumise otsa suusatajad pidid esimese tõusu all pudelikaelas ligi 5 min ootama, kuni said ronimist alustada.

    Sellest on viimasel ajal sellist saunajuttu palju kuulda olnud. Aga keegi nimesid välja ei ole toonud. ?
    siak123
    siak123
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 361
    Join date : 02/03/2009
    Age : 35
    Asukoht : Lääne-Virumaa /Rakvere

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  siak123 Reede Veeb 05 2010, 18:06

    devil kirjutas:30. Hulka saab ka lihtsamalt. Nimelt oli see aasta Viru maratonil esimese saja sees mitmeid tegelasi, kes oma tasemelt on viimase saja sees. Suurte stardinumbritega sõitjad mitmed läbisid vaid 1 ringi ja tulid üle fini¹ijoone. Protokollis nimed kirjas, kuid vaadates nende varasemat statistikat, siis ei ole mõeldav selline meeletu arenguhüpe. Pealegi tagumise otsa suusatajad pidid esimese tõusu all pudelikaelas ligi 5 min ootama, kuni said ronimist alustada.
    Mina ronisin alati sinna etteotsa kui start anti Smile sest tagant on võimatu tulla Razz ma mäletan üksaasta kui ma keskelt alustasin siis esimesed 1km pidin klassikat sõitma kuna võimatu oli sõita,
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  devil Laup Veeb 06 2010, 00:33

    mina seda ei poolda. Korraldajad peaksid sellised tüübid valest stardikoridorist julmalt maha võtma. Stardigrupp tuleb välja teenida! Seegi aasta sai 1km paaristõugetega esimese tõusuni liigutud, siis ootasid paar minutit oma järjekorda, et tõusu võtta. Närvi ajavad need, kes siis hakkavad siis vahele trügima varustust lõhkudes tekitades sellega veel suurema ummiku.
    siak123
    siak123
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 361
    Join date : 02/03/2009
    Age : 35
    Asukoht : Lääne-Virumaa /Rakvere

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  siak123 Esm Veeb 08 2010, 17:06

    devil kirjutas:mina seda ei poolda. Korraldajad peaksid sellised tüübid valest stardikoridorist julmalt maha võtma. Stardigrupp tuleb välja teenida! Seegi aasta sai 1km paaristõugetega esimese tõusuni liigutud, siis ootasid paar minutit oma järjekorda, et tõusu võtta. Närvi ajavad need, kes siis hakkavad siis vahele trügima varustust lõhkudes tekitades sellega veel suurema ummiku.
    ma olin kaval ka viimasel hetkel võtsin soojendus dressi maha, keegi nr. ei näinud Very Happy tegelt mul lubati eestpoolt startida sest üks aasta varem olin ka võistelnud ja sain startida sealt mis koha sain eelminekord Razz
    jah varustuse lõhkumist on palju kui 1000 suuskajat korraga rajale lähevad Smile
    Ukuk
    Ukuk
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Virgo Postituste arv : 29
    Join date : 29/01/2010
    Age : 29
    Asukoht : Eesti

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  Ukuk Teis Veeb 09 2010, 01:27

    Just seepärast ma jooksmist suusatamisele eelistangi Smile Odavam ja pole midagi nagu väga katki minemas. Tossutald laguneb kuna palju inimesi stardis? pole veel varem kuulnud sellist asja Smile

    Kui palju peaks olema keskmine kuu kilometraaz ilma tervist pe**e keeramata Üldine kilomentraaz... - Page 8 Icon_question umbes..15 aastase kohta Üldine kilomentraaz... - Page 8 Icon_wink
    muhk3l
    muhk3l
    harrastaja
    harrastaja


    Postituste arv : 63
    Join date : 28/04/2008

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  muhk3l Teis Veeb 09 2010, 18:25

    Ukuk kirjutas:Just seepärast ma jooksmist suusatamisele eelistangi Smile Odavam ja pole midagi nagu väga katki minemas. Tossutald laguneb kuna palju inimesi stardis? pole veel varem kuulnud sellist asja Smile

    Kui palju peaks olema keskmine kuu kilometraaz ilma tervist pe**e keeramata Üldine kilomentraaz... - Page 8 Icon_question umbes..15 aastase kohta Üldine kilomentraaz... - Page 8 Icon_wink

    Kilometraa¾ peaks olema vastav treenija võimetele. See võib olla vanusest üsna lahus. Kuna noorsportlastele on arstlik kontroll tasuta, vaata tingimused üle ja regisreeri endale aeg, kui veel spordiarstile visiiti teinud pole. www.noorsportlane.ee jm kasulikke materjale tasuks kah kiigata.
    Ukuk
    Ukuk
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Virgo Postituste arv : 29
    Join date : 29/01/2010
    Age : 29
    Asukoht : Eesti

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  Ukuk Reede Märts 05 2010, 21:50

    Kuskil 320km veebruaris.
    Enamus joostud (peamiselt siseruumides), natuke ujumist, suusatamist ja velol ka natuke.
    siak123
    siak123
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 361
    Join date : 02/03/2009
    Age : 35
    Asukoht : Lääne-Virumaa /Rakvere

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  siak123 Reede Märts 05 2010, 22:01

    Veeb. 116km
    Jooksev olemine
    Jooksev olemine
    aktiivne harrastaja
    aktiivne harrastaja


    Sagittarius Postituste arv : 94
    Join date : 24/02/2008
    Age : 39
    Asukoht : Tartu/Tallinn

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  Jooksev olemine Laup Märts 06 2010, 15:01

    Ukuk kirjutas:Kuskil 320km veebruaris.
    Enamus joostud (peamiselt siseruumides), natuke ujumist, suusatamist ja velol ka natuke.
    Ma ei tea, kui palju sa täpselt jooksid, aga ma arvan, et piisab ka kuni 200 km jooksmisest. 15 aastasena soovitan teha võimalikult mitmekesist trenni - tähtis on teha hüppeid, mängida pallimänge, ujuda, suusatada, rattaga sõita (nagu sa ka õigesti tegid), teha kiirendusi ja venitada peale iga trenni ja trenni ajal korralikult. Kilomeetreid jõuab ka hiljem joosta, praegu püüa eelkõige oma liikumisaparatuuri ja lihaseid arendada. Muidugi km tuleb joosta, aga praegu ära sea seda oma peamiseks eesmärgiks. Mina rikkusin oma liigesed kilomeetritega ära.
    P.S. Ma ei räägi rumalat juttu, aga ka mitte teadlase oma, sest mul pole mitte mingit haridust antud vallas (ainult kogemus, kuuldud jutud ja natukene loetud tekste).
    Staier007
    Staier007
    pühapäevasportlane
    pühapäevasportlane


    Virgo Postituste arv : 32
    Join date : 11/02/2008
    Age : 35
    Asukoht : Viljandi

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  Staier007 Nelj Märts 25 2010, 01:09

    veebr 98km
    Ukuk
    Ukuk
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Virgo Postituste arv : 29
    Join date : 29/01/2010
    Age : 29
    Asukoht : Eesti

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  Ukuk Nelj Märts 25 2010, 23:03

    Jooksev olemine kirjutas:
    Ukuk kirjutas:Kuskil 320km veebruaris.
    Enamus joostud (peamiselt siseruumides), natuke ujumist, suusatamist ja velol ka natuke.
    Ma ei tea, kui palju sa täpselt jooksid, aga ma arvan, et piisab ka kuni 200 km jooksmisest. 15 aastasena soovitan teha võimalikult mitmekesist trenni - tähtis on teha hüppeid, mängida pallimänge, ujuda, suusatada, rattaga sõita (nagu sa ka õigesti tegid), teha kiirendusi ja venitada peale iga trenni ja trenni ajal korralikult. Kilomeetreid jõuab ka hiljem joosta, praegu püüa eelkõige oma liikumisaparatuuri ja lihaseid arendada. Muidugi km tuleb joosta, aga praegu ära sea seda oma peamiseks eesmärgiks. Mina rikkusin oma liigesed kilomeetritega ära.
    P.S. Ma ei räägi rumalat juttu, aga ka mitte teadlase oma, sest mul pole mitte mingit haridust antud vallas (ainult kogemus, kuuldud jutud ja natukene loetud tekste).

    No ega ma jooksin siis ikka üsna palju võrreldes sellega, mis see kuu on joostud Smile Kuigi vaheaeg praegu nagu pole eriti tõmmet minna sellise s*ta sisse jooksma, mis õues on. oleks kuiv siis kindlalt jookseks. Veebruaris nagu oli motivatsioon ka suurem Smile

    Samas käin 4 korda nädalas ka kossutrennis.. sealt joonejooksud, hüpped kiirendused jms. neid km ma küll sisse pole lugenud (ega ei saaks ka täpselt välja vaadata minu aparaatidega) aga sealt tuleb ikka suur koormus. Viimastel aegadel on trennid ka üsna raskeks muutunud ja tõmbavad nii läbi, et peale neid jooksma küll minna ei jaksaks.
    siak123
    siak123
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 361
    Join date : 02/03/2009
    Age : 35
    Asukoht : Lääne-Virumaa /Rakvere

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  siak123 Reede Märts 26 2010, 18:38

    Koss on hea ÜKT eest Smile
    Alo RAN today
    Alo RAN today
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 317
    Join date : 01/06/2008
    Age : 36
    Asukoht : Paikuse

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  Alo RAN today Reede Märts 26 2010, 19:05

    jaan 345, veeb 226 ,
    ainsaan
    ainsaan
    Tipp
    Tipp


    Postituste arv : 130
    Join date : 03/08/2008
    Asukoht : Tartu

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  ainsaan Laup Märts 27 2010, 04:20

    Kilomeetrid on ilusad arvud,kuid paraku mittemidagi ütlevad. Huvitav oleks lugeda,mis pulsisagetusega %
    SLSmax kiirusest või SLS anaeroobse läve kiirusest need kilomeetrid tulid? Kui keegi jookseb 600 km. kuus,millest pooled on prügikilomeetrid,ja teine teeb 200,aga kõik treeningud on sooritatud superkompensatsiooni perioodil,siis võistlustulemuste seisukohalt on suurem eeldus saavutada parem tagajärg teisel jooksjal.Tahan sellega öelda,et üldine kilometraaz ainult arvudes on suhteliselt subjektiivne näitaja.Igav on lugeda 250km.350km.Huvitavam oleks tutvuda treeningute analüüsiva poolega.NB! see vaid minu arvamus!
    Loom
    Loom
    Tipp
    Tipp


    Aquarius Postituste arv : 212
    Join date : 09/02/2008
    Age : 34
    Asukoht : Pärnumaa/Tartu

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  Loom Laup Märts 27 2010, 14:18

    Noo seda kindlasti, aga paljud ei taha minu arust oma treeninguid avalikustada. Üldine kilomentraaz... - Page 8 Icon_biggrin
    Alo RAN today
    Alo RAN today
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 317
    Join date : 01/06/2008
    Age : 36
    Asukoht : Paikuse

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  Alo RAN today Laup Märts 27 2010, 16:05

    selle teema nimi on üldine kilomentraa¾, üldine treeningu analüüs pole veel teemana avatud, kui soovid siis ava teema, ma tegelen hetkel pigem õpingute analüüsiga kui treeningute Very Happy
    siak123
    siak123
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 361
    Join date : 02/03/2009
    Age : 35
    Asukoht : Lääne-Virumaa /Rakvere

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  siak123 Püh Märts 28 2010, 04:31

    olen kuskilt kuulnud et kui Maratoniks valmistutakse siis kogutakse tohutult Kilomeetreid...kas see on õige või vale?

    Endal on plaanis sügisel joosta elu 2. maraton...äkki keegi oskab jagada kogemuseid kuidas valmistuda jne? Mitte et ise ei oskaks valmistuda...vaid kuidas teie valmistute/valmistusite...ise teen kindla plaani järgi.
    Alo RAN today
    Alo RAN today
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 317
    Join date : 01/06/2008
    Age : 36
    Asukoht : Paikuse

    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  Alo RAN today Püh Märts 28 2010, 04:40

    oleneb mis su eesmärk on, kui plaanid 2.50 joosta siis pole sul vaja 600km joosta , aga maratoni nõu ei oska ma anda, ise ilmselt fini¹isse ei jõuaks maratonil Very Happy

    Sponsored content


    Üldine kilomentraaz... - Page 8 Empty Re: Üldine kilomentraaz...

    Postitamine  Sponsored content


      Teis Mai 14 2024, 13:39