Jooksufoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jooksufoorum

Foorum on suletud!


+8
Eduard765
Amadeus
ainsaan
taavilem
playboy
Gunn
devil
Opa
12 posters

    Sügisjooksu maraton

    Opa
    Opa
    harrastaja
    harrastaja


    Postituste arv : 50
    Join date : 23/03/2010
    Asukoht : Tabasalu

    Sügisjooksu maraton Empty Sügisjooksu maraton

    Postitamine  Opa Reede Juul 30 2010, 18:10

    Hei foorumlased,
    Ei ole enam palju aega jäänud, kui Sügisjooksu maratoni stardipauk antakse Sügisjooksu maraton Icon_cheers
    Mõlgutan siin mõtteid starti minna, kuna eeldatavasti on tegu v. hästi korraldatud üritusega. Tunneksingi huvi, kui paljud foorumlased Sügisjooksu maratonile plaanivad minna?

    Terv,

    Opa
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  devil Reede Juul 30 2010, 19:36

    Mul on kindel plaan osaleda ja miks ka mitte isikliku rekordit üritada, kui sobiv ilmastik ja vorm seda lubab. Esialgne kartus, et ei saada piisavalt osalejaid trassile on ka möödas. Ligi 700 osalejat juba, mis tähendab, et päris üksindusse ei tohiks ükskõik mis tasemel jooksjad trassile kordagi jääda. Kutsun samuti kõiki kes veel otsustanud pole osalema, koos teeme sellest tõelise spordipeo. Et kunagi saaks sellest üritusest rahvusvaheliselt tunnustatud maraton. Tulevikus lubas ka Lilliallik raja huvitavamaks teha, et tegu oleks ühe ringiga.
    avatar
    Gunn


    Aries Postituste arv : 9
    Join date : 07/10/2009
    Age : 50
    Asukoht : Tartu

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  Gunn Kolm Aug 04 2010, 03:48

    Hei! Olen kah stardinimekirjas. Esimene maraton üldse, nii et veel viimased nädalad täis raskeid treeninguid. Stardis näeme!
    avatar
    playboy
    Tipp
    Tipp


    Taurus Postituste arv : 301
    Join date : 09/02/2008
    Age : 53
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  playboy Nelj Aug 12 2010, 20:31

    endalgi plaan läbida see pisike rajake
    taavilem
    taavilem
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Sagittarius Postituste arv : 17
    Join date : 11/05/2010
    Age : 41
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  taavilem Nelj Aug 12 2010, 22:16

    kohal ja lähen oma parimat tulemust püüdma maratoni distantsil
    ainsaan
    ainsaan
    Tipp
    Tipp


    Postituste arv : 130
    Join date : 03/08/2008
    Asukoht : Tartu

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  ainsaan Reede Aug 13 2010, 03:06

    Kuidas talute seda niisket ja kuuma ilma.Ise ei saa aru kas olen täiesti alavormis,või mängib ilm tõesti nii suurt rolli,igatahes on pulss sama kiiruse juures 10-15 lööki kõrgem???
    taavilem
    taavilem
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Sagittarius Postituste arv : 17
    Join date : 11/05/2010
    Age : 41
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  taavilem Reede Aug 13 2010, 13:30

    Eks see ilm nõuab oma, samas olen ise suutnud vormi parandada ja km ajad on paranenud. Mul muidugi siiski "noor/värske" jooksja ja eks mul seega ka paraneb ka praeguste ilmadega vorm.
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  devil Reede Aug 13 2010, 22:28

    Tegelt ongi nii, et see kuum ja niiske ilm jätab petliku mulje, et väga kehv vorm. Samas olen nüüd mitmel korral käinud jooksmas vahetult peale äikest, kui on õhu jahedaks ja värskeks löönud ja siis on olnud enesetunne super. Kui käin vahel päeval jooksmas kus temperatuur on 25-30 kraadi siis tundub tõesti, et üldse ei jõua joosta.
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  devil Reede Aug 13 2010, 22:36

    Homme on tõehetk, kui palju see niiske kuum õhk siis maratoni tulemust mõjutab. Osalen Helsinki maratonil...ilmajaam lubab sinna homseks 26-28 soojakraadi äikese võimalusega. On küll 4 aasta tagune kogemus maratonilt 31 kraadise palavusega jooksmisest, kuid siis oli see mu esimene maraton ja mu tase oli poole kehvem ka. Selge see, et tuleb joosta koha peale, mitte aja peale. Seepärast olen algustempoks seadnud 4.50-5.00 tavapärase 4.30 asemel....ja oleks väga rahul kui alla 3.25 aeg tuleks.
    ainsaan
    ainsaan
    Tipp
    Tipp


    Postituste arv : 130
    Join date : 03/08/2008
    Asukoht : Tartu

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  ainsaan Laup Aug 14 2010, 02:37

    Pead olema küll väga hea taastumisega,kui kavatsed 1 kuu jooksul 2 maratoni läbida!!! Ma arvan küll,et see Helsingi maraton jätab Tallinna omale tugeva jälje.Kuumus iseenesest polegi nii hull,aga õhuniiskus.......Aastal 2004 jooksin Honolulu maratoni,kus start oli hommikul 5.00 ja sel ajal kuuma +28.Päike tõusis 7.30 ja siis vist +38,aga ei olnud nii hull kui arvasin,sest õhuniiskus oli ainult 50%.Meil praegu kuskil 82-88%
    avatar
    playboy
    Tipp
    Tipp


    Taurus Postituste arv : 301
    Join date : 09/02/2008
    Age : 53
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  playboy Laup Aug 14 2010, 11:46

    minu jaoks oleks ka kuu täiesti piisav kuu aega. taastumiseks piisaks ka nädalast, max paarist nädalast. oleneb palju ka kui tugevalt esimest joosta.
    probleem pigem selles, et arendavaid trenne ei saa palju teha vahepeal ning tulemust parandada raskem. endal oli ka plaan helsingis ja tallinnas joosta aga kahjuks jõudsin siin poolmaratonile juba talvel kirja panna ja helsingiga jäin hiljaks.. ei hakanud enam muutma - tallinna oma ikka olulisem. kodune ikkagi Razz
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  devil Püh Aug 15 2010, 16:28

    Helsingi joostud ja peab ütlema, et läks raskemalt kui lootsin. Kõige hullem oligi see õhuniiskus, kui päike välja tuli siis ka palav hakkas. Õhk oli lämbe. Lisaks juhtus nii, et eelnev päev eestis oli ka väga palav ja kui sul toas on 27-28 soojakraadi öösel siis praktiliselt oli võimatu magada. Igatahes öösel praktiliselt und ei saanud, samas voodilinad olid läbimärjad. Helsinki raja lõpuosa ka küllaltki mägine. Jooks kulgeski juba esimestest meetritest väga vaevaliselt. 10km midagi 46 minuti kanti polnudki hull, aga siis hakkas pidev tempo raugemine, lõpus ka krambid. Siiski suutsin ilma kordagi käimata end fini¹isse lohistada ja aeg 3.25 polnudki nii hull, eestlastest koguni 2 koht. Koht 221. on helsinki maratoni siiani parim koht, kuigi aeg kõige kehvem. Huvitav oli veel see, et kuigi tempo kogu aeg kukkus oli kõigil nii raske, et koht alates 10km /288.koht/pealt kogu aeg paranes. Minu kogemused siiani on näidanud, et nädalaga jõuab maratonist niimoodi taastuda, et suudad nädal peale katsumust juba lühematel maadel võistelda suht norm tempoga. 2 nädala pärast ülemistel peaks juba päris hea minek olema. Kui oli kevadel mai kuus maraton riias, siis 2 nädalat peale seda praktiliselt lendasin trennis, a siis polnud jälle võistlusi kus end realiseerida.
    ainsaan
    ainsaan
    Tipp
    Tipp


    Postituste arv : 130
    Join date : 03/08/2008
    Asukoht : Tartu

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  ainsaan Püh Aug 15 2010, 22:03

    Selle ilma kohta polnud vast vigagi.15-20 min mõjutab kuumus kindlasti.Taastumine paistab küll väga individuaalne olema.Mina pole võimeline kaks nädalat peale maratoni õieti sörkimagi.Seda aga et 10 km kohal olid tunduvalt tagapool kui finisis,ei saa päris üheselt võtta.Väga palju on sellistel rahvamaratonidel osalejaid,kes suurt üle 20km ei jõuagi ja need panevad alguses kohe gaasi põhja arvestamata oma võimeid õieti.Tavaliselt esmakordsed osavõtjad ei taju tempot ja esimene kümme tuleb tõesti kergelt.Pane tähele,kui palju jooksjaid pärast 30 ei liigu üldse,lausa kõnnivad ja seisavad,olgugi et ka endal pilt udune.....
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  devil Esm Aug 16 2010, 02:44

    Minul on taastumiseks selline valem, et tuleb 3. päev peale maratoni minna jooksma ükskõik kui kanged jalad ka ei oleks. Muidu vinduvad need paar nädalat........aga kui anda valusatele lihastele uus koormus peale, siis paranevad 3-4 päevaga. Organism taastub mul kuskil 2 nädala jooksul. Aga maratoni edukaks valemiks ongi see, et ei tohi ükskõik kui raske ka on ei tohi käima hakata. kui seda teed oled kadunud mees. Nägin et isegi lõputõusul enne staadioni 400m enne lõppu hakati käima.
    taavilem
    taavilem
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Sagittarius Postituste arv : 17
    Join date : 11/05/2010
    Age : 41
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  taavilem Esm Aug 16 2010, 14:49

    Taastumisest nii palju, et tegelt tuleks juba järgmine päev peale maratoni kerge sörk peale teha. Hakkab taastumine pihta. Aga mina 2 nädalaga maratonist ei taastu, sain kogemuse kevadel, kui 2 nädalase vahega jooksin 2 maratoni. Riia ja Stockholm. Stockis 25km ja edasi oli surm, samas Riias oli kogu jooks üsna mõnus, ajaline vahe oli 10 minutit Riia kasuks. Aga imetlen neid, kes laup Helsingi maratoni läbi tegid, sellise ilmaga. Mul Rahvajooksu pool oli juba väga raske, aga eilne taastav peale ja täna juba tempokam trenn.
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  devil Esm Aug 16 2010, 17:18

    järgmine päev pole veel suuteline liigutama....mitte isegi jalgade pärast vaid tavaliselt oled lihtsalt nii väsinud, et ei viitsi midagi teha. Mul oli ka helsinki maraton 12 min kehvem, kui Riia.....Riias oli kogu jooks suur nauding, kus jooksin mõlemad pooled suht võrdselt 1.36 ja 1.37, siis nüüd oli sisuliselt surm juba algusest...mingi 15km juba tundsin, et täna saab olema suur kannatamine. seal jooksin poolikud 1.38 ja 1.47....minu jaoks on ideaalne, kui oleks SEB maratonil vahelduva pilvisusega ilm, kerge tuulega ja 15-18 kraadi sooja....siis võiks jälle joosta 3.10 kanti
    ainsaan
    ainsaan
    Tipp
    Tipp


    Postituste arv : 130
    Join date : 03/08/2008
    Asukoht : Tartu

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  ainsaan Esm Aug 16 2010, 18:58

    Loe huvi pärast: Pikamajooks,sealt Treeningkoolitused,sealt Kipka,sealt Martin Moosese materjalid ja sealt peatükk maratonist ja taastumine.Seal on teaduslikel alustel maratonist taastumisest.Lisaksin omalt poolt vaid niipalju,et TÄIELIK taastumine võtab aega 26,1 päeva,ehk 1miil päevas.See on olnud nii ja see ka jääb nii,kui muidugi ei sörgi maratoni 130-se pulsiga. Mingi 2 nädalane taastumine on puhtalt enesepete.Tunne võib olla hea,kuid lihased ei ole korras. Aga siiski edu Tallinna maratonil!!!!
    taavilem
    taavilem
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Sagittarius Postituste arv : 17
    Join date : 11/05/2010
    Age : 41
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  taavilem Esm Aug 16 2010, 20:33

    ma saan aru, et järgmine päev on jube olla, tean mida tunned, aga tuleb end sundida kergelt jooksma jalutama.
    avatar
    Amadeus
    harrastaja
    harrastaja


    Virgo Postituste arv : 54
    Join date : 30/03/2008
    Age : 42

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  Amadeus Teis Aug 17 2010, 00:57

    Siia sobib hästi see videoklipp:) https://www.youtube.com/watch?v=m-hCuYjvw2I&feature=player_embedded
    Ise olen tavaliselt maratoni järgsel päeval korraliku matka ette võtnud.Aga jah eks see taastumine on ka ikka niivõrd erinev.ise saan korralikult alles 1,5-2 nädala järgselt uuesti liikuma hakata.Kord üritasin ka samal nädalal,aga jalad keerasin sellega pekki:) Nüüd targem ja ei torma:D
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  devil Teis Aug 17 2010, 00:59

    Minul on see kolmanda päeva süsteem seni väga hästi toiminud. Ei hakka seda lõhkuma. Vaatasin et ka Rahvajooksu poolmaratoni tulemused olid suhteliselt kehvad. Tean mitmeid sealt jooksjaid milleks nad võimelised on ja paljud neist jäid 3-4 minutiga oma parimale alla. Ilmselt palavus tegi neilegi liiga. Trassi vaadates tundus olema ilma tõusudeta jooks ju. Homme hommik lähen jooksma täna juba jalutades tundusid jalad suht ok olema. Olen õhtuti ujumas meres käinud...väga hästi mõjub. 2 aastat järjest on mul olnud 4 nädalat peale Helsinkit SEB sügisjooksul poolmaratonis superminek ( 1:24.19 ja 1:24.25), ehk seegikord kui järgin täpselt eelmiste aastate treeninguid saabub SEB jooksuks vormitipp.
    Opa
    Opa
    harrastaja
    harrastaja


    Postituste arv : 50
    Join date : 23/03/2010
    Asukoht : Tabasalu

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  Opa Teis Aug 17 2010, 14:28

    Rahvajooksu rada oli liiga kurviline ning tagasihoidlikult tähistatud, seda ütles Pasha AK spordiuudistes.
    Aga taastumisest- tasuks proovida ujumist või rattasõitu peale võistluseid ja pikemaid treeninguid. Minule isiklikult sobib ujumine ideaalselt, mõnus kaaluta olek ja ka pumbal on lihtsam tööd teha kui keha horisontaalis Wink
    Aga pikemast võistlusest, mis on hea enesetundega läbitud tulen välja ca 2-3 nädalaga, "hambad ristis" võistusest reeglina kauem.
    taavilem
    taavilem
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Sagittarius Postituste arv : 17
    Join date : 11/05/2010
    Age : 41
    Asukoht : Tallinn

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  taavilem Teis Aug 17 2010, 15:00

    Ujumine on taastumiseks super variant, ratast teadjamad mehed nii vist ei soovita selleks. Ujumine on mul isegi treeningplaani sisse lükatud taastavateks.

    Rahvajooks oli jah, rada selline veider ja nüri joosta natuke. Ise ajaga rahule ei jäänud, see aasta varasemalt ka ühe jooksnud ja palju kehvema vormi pealt ja minuti võrra kiiremini. Selle pooliku pealt ei julge küll maratoni aega prognoosida praegu. 1.32 on 4 minutit kehvem, kui eelmine aasta SEB ja vorm praegu on kindlasti palju parem.

    Loodame, et saad tipp vormi siis kätte kui plaani jälgid. Mida püüdma lähed SEB-le?
    avatar
    Eduard765
    pühapäevasportlane
    pühapäevasportlane


    Aries Postituste arv : 45
    Join date : 10/08/2010
    Age : 37
    Asukoht : Estonia,Tartu

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  Eduard765 Teis Aug 17 2010, 18:56

    vaike offtopic
    ainsaan nagu naen olete Tartust, kas saaksite naidata maps.google abil kus kandis te jooksete pikkad trennid?
    ainsaan
    ainsaan
    Tipp
    Tipp


    Postituste arv : 130
    Join date : 03/08/2008
    Asukoht : Tartu

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  ainsaan Teis Aug 17 2010, 19:49

    Ma ei oska seda googli kaudu edastada.Kasutan google earth-i Polar protrainer 5 programmis,aga sealt edastada ei saa kuna too programm asub mul teises läpakas,millel aga pole interneti kaabelühendust.Küll aga võin seletada.Elan Sõpruse pst 10.See on Eedeni kõrval üle tee.Sealt stardin Ihaste suunas kuni Räpina maanteeni.Sinna on ca 7,5km.Siis pööran Luunja suunas ja teen niipalju kui plaanis.Kasutan GPS-i G3.Melliste poe juurde ja tagasi on 35km.Pean ütlema,et suhteliselt tõusurohke trass,mida autoga sõites ei tunneta.Pikad kuni 2km. pikkused laugjad tõusud.
    avatar
    Eduard765
    pühapäevasportlane
    pühapäevasportlane


    Aries Postituste arv : 45
    Join date : 10/08/2010
    Age : 37
    Asukoht : Estonia,Tartu

    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  Eduard765 Teis Aug 17 2010, 19:59

    ainsaan kirjutas: Ma ei oska seda googli kaudu edastada.Kasutan google earth-i Polar protrainer 5 programmis,aga sealt edastada ei saa kuna too programm asub mul teises läpakas,millel aga pole interneti kaabelühendust.Küll aga võin seletada.Elan Sõpruse pst 10.See on Eedeni kõrval üle tee.Sealt stardin Ihaste suunas kuni Räpina maanteeni.Sinna on ca 7,5km.Siis pööran Luunja suunas ja teen niipalju kui plaanis.Kasutan GPS-i G3.Melliste poe juurde ja tagasi on 35km.Pean ütlema,et suhteliselt tõusurohke trass,mida autoga sõites ei tunneta.Pikad kuni 2km. pikkused laugjad tõusud.
    selge Very Happy

    Sponsored content


    Sügisjooksu maraton Empty Re: Sügisjooksu maraton

    Postitamine  Sponsored content


      Teis Mai 14 2024, 18:11