Jooksufoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jooksufoorum

Foorum on suletud!


2 posters

    Algaja, kõrge pulss ja 3 kilomeetrit

    avatar
    dyanake


    Postituste arv : 2
    Join date : 04/04/2014

    Algaja, kõrge pulss ja 3 kilomeetrit Empty Algaja, kõrge pulss ja 3 kilomeetrit

    Postitamine  dyanake Reede Apr 04 2014, 15:41

    Tere!

    Väikene sissejuhatus siis minu loole:
    Olen tegelenud iseseisvalt erinevate spordialadega, muuhulgas harrastanud jõusaali ja jooksmist.

    Minu kahjuks või õnneks on aga saal märksa lihtsam ja meeldivam, kui jooksmine. Viimasega ei ole ma aga saanud sõbraks ilmselt selle pärast, et jooksen valesti. Mõelda küll, nõndavõrd lihtne asi aga saab täiesti valesti teha. Selle valestitegemisega aga põhjustangi endale piinu ja sestap ei ole õppinud jooksmist armastama. Tahaksin aga seda parandada ning kuna pean ka läbima teatud põhjustel aja peale 3 km, on see minujaoks oluline.

    Praegu olen kahe nädala vältel käinud jooksmas 3 km-it ja jälginud aega. Sealjuures on mainimistväärt see, et ma olen lõpetuseks nii ropult väsinud ja vannun end maapõhja. Otsustasin siis veidikene rohkem asjasse süübida ja läksin jooksma pulsikellaga. Esimesel treeningul, mille pulsikellaga tegin, oli 3 km peale, mille ajaks ma jooksin 20m 34s, keskmine pulss 174, maksimaalne 189. See on ilmselgelt liiga palju. Samas on aga aeg, mille sisse oma 3 km-ri jooksmisel mahtuma pean, 21 minutit.

    Õige oleks joosta pulssi, seda ma justkui tean. Kui aga ma hakkan jooksma pulssi, siis ilmselgelt ei mahu ma ju aega.

    Kuidas liikuda edasi, mida teha?
    Kuidas leida minujaoks jooksmisel normaalne pulss(kasvõi umbkaudselt). Praegusel juhul olen pulsikella jälgides töötanud suurema osa ajast anaeroobses tsoonis ja see on ikka lõpmata väsitav. Sad
    avatar
    playboy
    Tipp
    Tipp


    Taurus Postituste arv : 301
    Join date : 09/02/2008
    Age : 53
    Asukoht : Tallinn

    Algaja, kõrge pulss ja 3 kilomeetrit Empty hei

    Postitamine  playboy Reede Apr 04 2014, 19:05

    Peaks täpsemalt teadma, kui tihti oled treeninud viimasel ajal ja kui pikalt ning kas on ka muudatusi toimunud ajaga, kui vana/pikk/raske oled, et veidikenegi midagi soovitada... vb oleks hea alguses teha hoopis rattasõite pikemalt või matkamisi/kepikõndi. Väga hea pulssi arendamiseks ja hapnikutarbimisvõime suurendamiseks oleks teha jooks+kõnd vaheldumisi. kui pulss tõuseb kõrgeks, sisi kõnnidki kuniks madalaks langeb ja uuesti joosta suudad - see on algajale ideaalne intervalltreening.

    Üldiselt oleks kõige mõtekam kokku saada mõne treeneriga.

    Üldiselt on 3km liiga lühike aeg, et midagi väga mõjutada. tasuks tasapisi viia treeningud tunni pikkusteks ja korra nädalas pkemalt. aga tasapisi.
    kõigil on alguses pulss kõrgem, ka minul on selliseid aegu olnud - näiteks peale pikemat vigastusepausi... palju kõrge pulsiga jookse ja saab varsti alla. Hetkel hoopis vastupidine probleem - kuidagi ei tõuse see pulsike eriti Very Happy
    avatar
    dyanake


    Postituste arv : 2
    Join date : 04/04/2014

    Algaja, kõrge pulss ja 3 kilomeetrit Empty Re: Algaja, kõrge pulss ja 3 kilomeetrit

    Postitamine  dyanake Esm Apr 28 2014, 21:33

    playboy kirjutas:Peaks täpsemalt teadma, kui tihti oled treeninud viimasel ajal ja kui pikalt ning kas on ka muudatusi toimunud ajaga, kui vana/pikk/raske oled, et veidikenegi midagi soovitada... vb oleks hea alguses teha hoopis rattasõite pikemalt või matkamisi/kepikõndi. Väga hea pulssi arendamiseks ja hapnikutarbimisvõime suurendamiseks oleks teha jooks+kõnd vaheldumisi. kui pulss tõuseb kõrgeks, sisi kõnnidki kuniks madalaks langeb ja uuesti joosta suudad - see on algajale ideaalne intervalltreening.

    Üldiselt oleks kõige mõtekam kokku saada mõne treeneriga.

    Üldiselt on 3km liiga lühike aeg, et midagi väga mõjutada. tasuks tasapisi viia treeningud tunni pikkusteks ja korra nädalas pkemalt. aga tasapisi.
    kõigil on alguses pulss kõrgem, ka minul on selliseid aegu olnud - näiteks peale pikemat vigastusepausi... palju kõrge pulsiga jookse ja saab varsti alla. Hetkel hoopis vastupidine probleem - kuidagi ei tõuse see pulsike eriti Very Happy

    Räägin siis loost lähemalt:

    Treeningute on viimase 2 aasta jooksul üsna nirusti. Ei ole leidnud aega mitte millegai jaoks. Enne käisin aga regulaarselt neli korda nädalas jõusaalis. Aeg ajalt peale seda üritasin ka end midagi tegema ajada. Kuid viimase kahe aasta vältel on siiski treenituse tase madal.
    Vanust 25 aastat
    Pikkus 171 cm
    Kaal 61-62 kg


    Praegu olen nüüd käinud pulsikellaga jooksmas. Hea jälgida kehaga toimuvat. Ütleme nii, et kahel viimasel korral kui olen distantsi läbinud on näitajad sellised olnud:

    Eelviimane 4 km distants:

    Pulss:
    Zone 3 - 61%, 14m 22 s
    Above zone 3 - 39% 9m 11s
    Average hr - 169
    Peak hr - 182

    Aeg 28 minutit

    Viimane 4 km distants:

    Zone 1 - 00 m 17 s, 1%
    Zone 2 - 00 m 34 s, 2%
    Zone 3 - 22 m 56 s, 80%
    Above zone 3 - 04 m 52 s, 17%
    Average hr - 167
    Peak hr - 179

    Aeg 32 minutit


    Ütleme nii, et tegelikkuses on tempo siiski väga madal. Ja ma muidugi ei eelda, et pean helikiirusel seda läbima. Pigem on eesmärgiks harjutada keh anormaalse pulsiga jooksma ning pigem jooksen aeglasemalt ja pikema distantsi. Sellest peaks justkui võhma treenimisel abi olema?

    avatar
    playboy
    Tipp
    Tipp


    Taurus Postituste arv : 301
    Join date : 09/02/2008
    Age : 53
    Asukoht : Tallinn

    Algaja, kõrge pulss ja 3 kilomeetrit Empty Re: Algaja, kõrge pulss ja 3 kilomeetrit

    Postitamine  playboy Esm Apr 28 2014, 23:12

    Keskmine pulss sellise vanuse kohta ja arvestades, et treenitus pole vb eriti hea, on ju täiesti ok.
    Trenni koha pealt võiks anda mõned soovitused:

    1.Et oleks ka mingi mõju peaks üritama siiski korrapäraselt trenni teha, kuidu kaob treenitus väga kiirelt. miinimum 4x, mina soovitaks tegelikult isegi 5x nädalas jooksmas käia.

    2.alla poole tunni pole erilist kasu (tegelikkuses võiks tasapisi jooksmisega harjudes võtta miinimumiks 45-50min)

    3.ühe korra nädalas võiks teha pikemalt veidike - alates 1tunnist, näiteks iga nädal 5min pikemalt teha selle jooksu. rahulikult, mitte kiirelt (kuni jaksab järjest joosta 1:30-1:50 max 2tundi) ja veel teine kord nädalas võiks jääda selline poolpikk jooks, näiteks 1tund-1:20 (seda muidugi samamoodi alguses vähem ja tasapisi pikendades)
    ja 1jooks kiiremalt nädalas - kas siis ühtlasema kiirema tempoga või lõikusid. Kui jooks kergemaks läheb ja on näha et oleks veel vaja kiiremaid jookse teha, siis max 2x nädalas kiiremalt. ülejäänud päevadel, kui aega on kerge jooks.

    Alguses ei tasukski nii jubedalt seda pulssi jälgida, enesetunde järgi - kui väga hingeldama hakkad, siis on kiire jooks Very Happy Tegelikult ongi olulisem teha trenni enesetunde, mitte pulsi järgi - peale jooksu on seda jah, hea võrrelda mingite eelnevate trennidega aga mina näiteks vaatan küll trenni ajal aga absoluutselt ei tee midagi selle järgi vaid kõik jääb ikkagi just enesetunde taha. kui on kerge päev ja pulss kipub kõrgemaks minema - mis siis, enesetunne on ju ok kerge, siis jooksen ikkagi kõrgema pulsiga. kui on kiire trenni päev, siis ei vaata peaaegu üldse pulssi vaid keskendun lihtsalt jooksmisele ja pingutusele.

    Sponsored content


    Algaja, kõrge pulss ja 3 kilomeetrit Empty Re: Algaja, kõrge pulss ja 3 kilomeetrit

    Postitamine  Sponsored content


      Teis Mai 14 2024, 11:07