Jooksufoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jooksufoorum

Foorum on suletud!


3 posters

    Jooksjate kõhulahtisus!

    avatar
    Lizyke


    Postituste arv : 9
    Join date : 10/07/2013

    Jooksjate kõhulahtisus! Empty Jooksjate kõhulahtisus!

    Postitamine  Lizyke Laup Sept 07 2013, 17:11

    Panin pikemate jooksutreeningute ajal tähele, et mingi hetk tekib vajadus joosta WC-sse häda nr 2-le. Kuna see muutus häirivaks, siis otsustasin uurida, kas viga on vaid minus või tuleb seda teistel ka ette. Google ei näidanud, et Eesti foorumites sellest väga oleks kirjutatud, aga õnneks leidsin palju infot just välismaistest artiklitest. Tuleb välja, et see probleem on pikamaajooksjate seas üsna levinud, aga paljudel on sellest piinlik rääkida. Eelkõige pidavat seda esinema naistel (hormoonide mõju) ja neil, kes pole jooksmisega aastaid järjepidevalt tegelenud. Aga tuleb ette ka suurtel tegijatel.

    Seda saab ennetada toitumisega. Enne pikemaid jookse ei ole soovitatav süüa näiteks gaase tekitavaid asju (puuviljad, oad, kapsas), fibriidseid asju (pruun riis, juust), rasvast, maiustusi ja juua kõrge kofeiinisisaldusega jooke. Suurem toidukord võiks olla hiljemalt 6 tundi enne jooksmist ja kaks tundi enne jooksmist ei tasuks midagi süüa. Lisaks võib probleemi põhjustada vähene vedelikutarbimine. Head söögid on valge riis, pasta ja banaan. Paljud energiageelid põhjustavad seda samuti. Aga kui eelnevad näpunäited ei anna tulemust, siis võib võistluse ajal siiski loota ka meditsiini peale. Soovitati Immodiumi, aga ma ei tea, kas seda Eestis üldse müüakse. Muidugi ei tohiks seda iga suvalise treeningu ajal hakata ennetavalt tarvitama.

    Kas keegi on selle probleemiga kokku puutunud jooksmise ajal? Mis on abiks olnud?

    avatar
    playboy
    Tipp
    Tipp


    Taurus Postituste arv : 301
    Join date : 09/02/2008
    Age : 53
    Asukoht : Tallinn

    Jooksjate kõhulahtisus! Empty Re: Jooksjate kõhulahtisus!

    Postitamine  playboy Esm Sept 09 2013, 20:08

    selle koha pealt ei oska kahjuks nõu anda - paaril korral on lahti löönud hullu valuga aga seda harva.
    Tavaliselt ei käi isegi häda nr1-l ei trenni ei võistluste ajal (kaasa arvatud ultrajooksu ajal pole vajadust olnud)

    ilmselt pead ikka väljamaa foorumites uurima või päris küsima.
    Loom
    Loom
    Tipp
    Tipp


    Aquarius Postituste arv : 212
    Join date : 09/02/2008
    Age : 34
    Asukoht : Pärnumaa/Tartu

    Jooksjate kõhulahtisus! Empty Re: Jooksjate kõhulahtisus!

    Postitamine  Loom Teis Sept 10 2013, 00:41


    Mul oli sarnase probleemiga tegemist eelmisel suvel. Otseseid põhjuseid ei oska välja tuua, aga üks komponent oli minu mäletamist mööda kuum ilm. Sanaselt teiega esines see just pikemate otste ajal ja just pigem jooksu teise poole ajal. Mõnikord läks ka nii et kuskil 2-3km ennem lõpu oligi häda konkreetselt nii suur, et tuligi väike põõsaots sisse teha (õnneks jooksen tavaliselt pikkiotsi kõrvalistel teedel). Sööki ma ei peaks enda puhul süüdlaseks, hommikul vb paar võileiba sisse ja 2h seedimist ja jooksma, kui on teada et hommikupoole jooksen ei söö ennem raskesti seedivaid toite seega ple ka kõht vaevanud. Kuid vb olla mingi vedeliku teema, sest minu puhul oli tegemist pigem ikka soojemate ilmadega. Või ka mingi muu stressiallikaga või närvidega, sest mul on nüüd see aasta võistluspäeval nii et enne starti lööb kõhu lahti ja vaja 2-4 korda end tühjendamas käia.


    Loodan, et on natuke abi.
    avatar
    playboy
    Tipp
    Tipp


    Taurus Postituste arv : 301
    Join date : 09/02/2008
    Age : 53
    Asukoht : Tallinn

    Jooksjate kõhulahtisus! Empty Re: Jooksjate kõhulahtisus!

    Postitamine  playboy Teis Sept 10 2013, 15:06

    asi võib olla kinni ka üldises toitumises - mul lõi valu sisse just siis, kui enne jooksu veidi liiga happelist mahla jõin.
    aga üldiselt söön enne pikemat jooksu ca 1tund varem vb isegi väiksema vahega aga väga kergelt.

    Sponsored content


    Jooksjate kõhulahtisus! Empty Re: Jooksjate kõhulahtisus!

    Postitamine  Sponsored content


      Kolm Mai 15 2024, 07:19