Jooksufoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jooksufoorum

Foorum on suletud!


3 posters

    5 km aeg paremaks

    avatar
    thebigC


    Postituste arv : 4
    Join date : 17/04/2013

    5 km aeg paremaks Empty 5 km aeg paremaks

    Postitamine  thebigC Kolm Apr 17 2013, 06:32

    tereee!
    selline keiss, et olen jooksmisega tegelenud nüüd 2 aastat. eelmine aasta jooksin poolmaratoni ka läbi, aega võttis küll 2h34min, aga vähemalt läbisin, eks? Very Happy
    aastane läbisõit on jäänud kuskile 300-400 km vahele.
    hetkel alustasin 5-kmste tiirudega, nädalas 2x. suveks tahaks ringid 10-15 peale saada.
    aga probleem on kiiruses. või täpsemini selle puudumises. alustan küll üsna aeglaselt, aga pulsi viskab väga ruttu 170-180 juurde kohe.
    ühe km peale läheb 6-7 minutit & selline tunne on, nagu kiirust juurde pannes ei jõuaks rohkem kui 1 km korraga joosta.
    hetkel olen proovinud joosta kuskil 2,5-3 järjest & siis jalutada paarsada meetrit ja siis lõpuni joosta.
    äkki oskate aidata, kuidas keha suuremate kiirustega ära harjutada, et ta pulssi nii kõrgeks ei ajaks?

    tänud juba ette Smile
    avatar
    playboy
    Tipp
    Tipp


    Taurus Postituste arv : 301
    Join date : 09/02/2008
    Age : 53
    Asukoht : Tallinn

    5 km aeg paremaks Empty Re: 5 km aeg paremaks

    Postitamine  playboy Kolm Apr 17 2013, 14:26

    eks tuleb ikka rahulikult ennem põhi alla saada.
    300-400km aastas on nii väike kilometraas (kuus 25-30km?)
    Kui jõuaksid nädalas selliseni oleks väike algus juba olemas,
    isegi siis võiks veidike veel enam olla.

    aga iseenesest oleks hea kui leiaksid treeneri,
    kellega arutada asja ja plaanid teha.
    ja kui pulss tõuseb liiga kõrgele, siis ürita kasvõi alguses
    teha kõndi-kiirkõndi aga siis madalama pulsiga ning pikemalt.
    ja ära unusta ka sellist võimalust 1min jooksu+1min kõndi, kuni pulss rahuneb
    ja seda siis kordad.. tasapisi pikendad jooksuotsi, kuni pulss püsib ja
    saad pidevalt joosta.
    avatar
    thebigC


    Postituste arv : 4
    Join date : 17/04/2013

    5 km aeg paremaks Empty Re: 5 km aeg paremaks

    Postitamine  thebigC Nelj Apr 18 2013, 02:32

    suur aitäh sulle vastuse eest, playboy Very Happy

    eks ma suvel proovin nädalas rohkem joosta, 3x 10-15 km näiteks. selles asi ongi, et eelmine aasta alustasin ka 5 km tiirudega & tundus, et ei saa nendegagi hakkama - aega läks liiga palju, parim aeg oli 29 minutiga midagi. ei julgenud pikemaid otsi ette võtta.
    vaatasin ise ka ise internetist, et tasuks alustada selle kõnni-jooksu vaheldusega. et kui ma ikka teeks seda 5 km tiiru, siis terve tee 1 min jooksu-1 min kõndi?
    natuke naeruväärne tundub, sest reaalselt ma jõuan ühe korraga vähemalt 12 minutit joosta.. aga samas siis tõmbabki kopsu täiesti kinni & pulsi maksimumi peale..
    kas 5 minutit jooksu-5 minutit jooksu annaks sama efekti? tundub, nagu 5 minutit jalutamist ajaks pulsi liiga alla jällegist Sad
    avatar
    playboy
    Tipp
    Tipp


    Taurus Postituste arv : 301
    Join date : 09/02/2008
    Age : 53
    Asukoht : Tallinn

    5 km aeg paremaks Empty Re: 5 km aeg paremaks

    Postitamine  playboy Nelj Apr 18 2013, 16:13

    see kõnnipaus valigi vast mitte niivõrd konkreetse aja järgi vaid pigem teegi see nii pikk, kuni pulss maha rahuneb...
    niimoodi kõnnipausidega pikeneb ilusti trenniaeg ja samas jaksad pikemalt liigutada.
    teine asi on see, et kui tahad areneda, siis ma soovitaks ikkagi vähemalt 4x nädalas väljas käia, veel parem 5x. Kõik korrad ei pea sama pikad olema vaid võid teha 5x aga 2x nendest veidi lühemad. üldiselt öeldakse, et 3x nädalas on selline heal juhul olemasoleva vormi hoidmine ja arendavaks muutub asi alles 4-5x-ga.

    Mida ma ise mõtlen aga ei julge soovitada, kuna täpset treenitust siiski ei tea. aga ca 30min trenn on just selline aeg, kust alates alles hakkab arendav mõju. Pigem alates 40min, 45-55min (ehk isegi tunni kanti) ja 1x nädalas pikemalt. Näiteks esimesel nädalal 70min ja pikendad iga nädal tasapisi seda pikemat jooksu ca 10%
    Pulsile mõjuvad hästi nii see pikem aga madalama pulsiga trenn aga väga hästi ka lühem aga intensiivsem. Samas intensiivsust tasuks alles siis rohkem tegema hakata, kui jooksed juba ilma kõnnipausidega.

    aga mis nüüd siis ikka mingi Playboy teab Very Happy



    Playboy
    avatar
    thebigC


    Postituste arv : 4
    Join date : 17/04/2013

    5 km aeg paremaks Empty Re: 5 km aeg paremaks

    Postitamine  thebigC Nelj Apr 18 2013, 23:59

    nonii! täna tegin sama 5kilti nii, et jooksin 3 minutit-jalutasin 2. läks 2 minutit vähem kui eelmine kord, kui jooksin terve tee aeglaselt + tegin paar pausi Very Happy nii et success!

    need jooksuminutid tegin enda arust päris kiiresti, nii et umbes täpselt 2 minutit läkski pulsi maha rahunemiseks. a nüüd ma ei tea, kas selle jooksu peaks ka pigem normaalses, mitte kiires tempos tegema, et siis pulss rutem maha läheks & saaks rohkem joostud lõppkokkuvõttes? tundub nagu loogiline Very Happy võhikule vähemalt

    ma käin 3x nädalas jõusaalis ka; praegu olengi käinud E, K, R jõusaalis & T, N jooksmas. keha niigi kurnatud, P võin veel lisaks liigutada, aga L jätaks hea meelega trennivabaks päevaks, muidu saab motivatsioon ka otsa vist..

    aga! seda tundsin küll, et täna oleks veel tükk aega niimoodi jooksnud-kõndinud, enesetunne oli koduukseni meeletult hea võrreldes selle eelmise korraga Very Happy proovin siis järgmine nädal aina pikemaid trenne teha & jooksuosakaalu oma trennis aina suurendada.

    suur aitäh jällegist sulle! mul oligi sinusugust inimest vaja, kes aitaks ja suunaks mind mingiski suunas, et ma enam tühja ei treeniks Very Happy
    ainsaan
    ainsaan
    Tipp
    Tipp


    Postituste arv : 130
    Join date : 03/08/2008
    Asukoht : Tartu

    5 km aeg paremaks Empty Re: 5 km aeg paremaks

    Postitamine  ainsaan Teis Apr 23 2013, 01:59

    Soe soovitus! Ära treeni kiiruse vaid pulsi järgi!!!!Mingit jalutamist ja pulsi allalaskmist vaja pole.Võta endale selline tempo kus pulss ei tõuse üle 75-80% maksimumist ja jookse sellega minimaalselt 45 min.Olgu kiirus milline tahes.Nii hakkab pulss alanema ja koos sellega ka kiirus tõusma.Õige on pulsi järgi kiirus, mitte kiiruse järgi pulss.Asi võtab aega aga tulemus on kindlustatud.Nädala normiks võta ikkagi alguses ka 25-30 km.Muidu kaob igasugune efekt eelmisest treeningust.NB! Kannatust,regulaarsust ja küll tuleb.Sellise kilometraazi pealt mis kirjutad ei saagi mingit kiirust tahtagi!!!
    avatar
    thebigC


    Postituste arv : 4
    Join date : 17/04/2013

    5 km aeg paremaks Empty Re: 5 km aeg paremaks

    Postitamine  thebigC Kolm Apr 24 2013, 22:22

    Aitäh soovituse eest, Ain! Kas tõesti on siis mõttekam pigem kogu tee väga aeglaselt joosta selle asemel, et teha seda jooksu-jalutamise skeemi?
    Nädala kilometraa¾i juba tõstsin, proovin 3x joosta kuskil 8-10 kilomeetrit, poole mai pealt umbes tõstaksin siis 13-15 km peale.

    Ma sellepärast hakkasin seda kiirust taga ajama, et ise olen jooksmas käinud 3 aastat; õde võttis see aasta kokku ja jooksis kuu aega ning sai 10 km ajaks 56 minutit; minul oli 1h9minutit vist. Ja see tõi masenduse peale, et kaua ma treenin ja harjutan, kui mingit edasiminekut ikkagi ei tule Sad
    ainsaan
    ainsaan
    Tipp
    Tipp


    Postituste arv : 130
    Join date : 03/08/2008
    Asukoht : Tartu

    5 km aeg paremaks Empty Re: 5 km aeg paremaks

    Postitamine  ainsaan Kolm Apr 24 2013, 23:26

    Õest niipalju,et inimesed on erinevad.Tundub,et Sinu aeroobne baas on väga nadi.Kui pole aeroobset põhja siis ei saagi kiiirust tulla või kui tahad seda forseeritult teha,siis üldjoones lõppeb selline asi kas mõne vigastusega või siis organismi täieliku kurnatusega.Kestvusalade treeningutel on väga vaja järjepidavust ja seda pika aja jooksul.Tark ei torma...Toon ühe elulise näite kuig ilma nimedeta.Maratonijooksja kes jooksis maratone 4.00-ga iga kilomeeter ja nii kogu maratoni oli vigastuste küüsis 3 kuud.Selle ajaga langes aeroobne võimekus niipalju,et kui algas uuesti treenimist polnud ta suuteline läbima normaalse pulsiga kilomeetreid alla 6 minuti!!!Tuli jälle alustada algusest,kuid muidugi asi läheb kiiremini kuna eelnevatel aastatel oli saavutatud siiski tugev aeroobne põhi.Sinu puhul ongi selle põhja loomine peaeesmärk.See on kõige tüütum treeningprotsessi osa,kuid ilma milleta ei saavuta midagi Jõudu ja kannatust!!!!

    Sponsored content


    5 km aeg paremaks Empty Re: 5 km aeg paremaks

    Postitamine  Sponsored content


      Teis Mai 14 2024, 08:52