Jooksufoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jooksufoorum

Foorum on suletud!


2 posters

    Jooksmise mõttekus

    avatar
    Stranto


    Postituste arv : 1
    Join date : 02/02/2013

    Jooksmise mõttekus Empty Jooksmise mõttekus

    Postitamine  Stranto Laup Veeb 02 2013, 05:08

    Ma ei ole kunagi eriline jooksumees olnud. Kuid nüüdseks olen hakanud nautima enesetunnet peale jooksu. Seetõttu tunnen veidi suuremat huvi jooksmise kohta.
    Alates aastast 2011 suvest olen jooksmas käinud. Olude sunnil nii, et ca 5 päeva järjest jooksen, kaks nädalat eemal ja siis taas 5 päeva jooksen.
    Eks need tsüklid on erinevad, kuid umbes sarnasel viisil, et kuus olen kindlasti 10 korda jooksmas käinud. Tean, et see ei ole just kõige efektiivsem meetod, kuid eelkõige sooviksin teada saada, kas sellisest jooksmisest on üldse mingitki kasu?

    Jookmise stiil on enamasti olnud enesetunde järgi. Kuid põhieesmärk on oma parimat aega ületada. Jooksma minnes ma ei lähe oma parimat aega just lööma, sest jooksen enamasti enesetunde järgi, kuid võimalusel püüan oma parimat aega parandada.

    Distantsi pikkus on ka ensetunde järgi valitud olnud. Kuid eesmärk on olnud püüelda 10 km läbimisele. Loomulikult olen selle eesmärgi ka saavutanud.

    Täna oli võimalus kasutada pulsivööd. Selle kaudu sain teada, et olen alati suht enda maksimaalsel pulsisagedusel jooksnud. Mis sellest arvata?

    Kui nüüd võtta mõistus pähe ning püüda joosta algselt ikka 60-70% max pulsist, siis kas arvestades minu elustiili on sellisest treeningust kasu?

    Jään teie arvamusi ootama.
    Tänan!
    Loom
    Loom
    Tipp
    Tipp


    Aquarius Postituste arv : 212
    Join date : 09/02/2008
    Age : 34
    Asukoht : Pärnumaa/Tartu

    Jooksmise mõttekus Empty Re: Jooksmise mõttekus

    Postitamine  Loom Teis Veeb 12 2013, 04:47


    Muidugi oleneb palju ka eesmärkidest, aga kui on eesmärgiks hea enesetunne/ väikene liigutamine sobib ka selline harvem liigutamine.
    Enesetunde järgi jooksmine on tegelikult hea, kui sa oskad oma keha piisavalt kuulata. Aga samas kui Te märkisite, et te jooksete pulss põhjas koguaeg siis see pole üldse hea. Treening ei ole siiski võistlus, trennis peaks ikkagi vähemalt väikse varuga jooksma - muidu võib peagi tekkida ületreening või vastumeelsus jooksmise vastu. Kui võimalik võiks ka kord nädalas vähe rahulikum pikem ots ette võtta.

    Loodan, et on natuke abi Rolling Eyes

      Teis Mai 14 2024, 08:21