Jooksufoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jooksufoorum

Foorum on suletud!


+4
Dunn^
Jooksev olemine
mar6us
devil
8 posters

    Lauri Valdmaa

    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Lauri Valdmaa

    Postitamine  devil Reede Märts 28 2008, 16:09

    Olen sündinud 1980 Tallinnas. Spordiga hakkasin tegelema regulaarselt 8. aastaselt jalgratturina. Mõne aastaga saavutasin noorteklassides üpriski arvestavaid tulemusi nii maanteel, kui ka trekisõidus (2-kordne Eesti meister+mitmed kohad esikolmikus). Kahjuks pidin juba 1995.a lõpus raske südamega loobuma kuna ei leidnud materjaalseid vahendeid (jalgrattasport ropult kallis ala), vanemate vähene tugi ja erimeelsused treeneriga. Tagantjärele mõeldes oli tegu vale otsusega. Peale seda ma ei teinud peaaegu üldse sporti kuni 2005.a sügiseni, kuni nägin SL Õhtulehe rahvajooksu reklaami lehes. Mõtlesin, et prooviks ja alustasin siis regulaarseid jooksutreeninguid. Vorm oli nii kehva, et alguses oli raskusi üldse 3km järjest jooksmisega. Jooksul sain 10km aja 47 minutiga, millega olin väga rahul. Võistlemine ja jooksutreeningud hakkasid meeldima ja ka tulemused jõudsalt paranema. Poolmaratoniga sain hakkama juba järgmisel kevadel ja maratoniga sama aasta suvel(mälestusterohke 30 kraadine Tallinna maraton ).

    Rekordid:

    5km 18.25
    10km 38.47
    21.1km 1:26.57
    42.2km 3:25.03
    kõik 2007.a
    mar6us
    mar6us
    Admin
    Admin


    Taurus Postituste arv : 241
    Join date : 07/02/2008
    Age : 34
    Asukoht : Ida regioon

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  mar6us Reede Märts 28 2008, 17:34

    devil kirjutas:Olen sündinud 1980 Tallinnas. Spordiga hakkasin tegelema regulaarselt 8. aastaselt jalgratturina. Mõne aastaga saavutasin noorteklassides üpriski arvestavaid tulemusi nii maanteel, kui ka trekisõidus (2-kordne Eesti meister+mitmed kohad esikolmikus). Kahjuks pidin juba 1995.a lõpus raske südamega loobuma kuna ei leidnud materjaalseid vahendeid (jalgrattasport ropult kallis ala), vanemate vähene tugi ja erimeelsused treeneriga. Tagantjärele mõeldes oli tegu vale otsusega. Peale seda ma ei teinud peaaegu üldse sporti kuni 2005.a sügiseni, kuni nägin SL Õhtulehe rahvajooksu reklaami lehes. Mõtlesin, et prooviks ja alustasin siis regulaarseid jooksutreeninguid. Vorm oli nii kehva, et alguses oli raskusi üldse 3km järjest jooksmisega. Jooksul sain 10km aja 47 minutiga, millega olin väga rahul. Võistlemine ja jooksutreeningud hakkasid meeldima ja ka tulemused jõudsalt paranema. Poolmaratoniga sain hakkama juba järgmisel kevadel ja maratoniga sama aasta suvel(mälestusterohke 30 kraadine Tallinna maraton ).

    Rekordid:

    5km 18.25
    10km 38.47
    21.1km 1:26.57
    42.2km 3:25.03
    kõik 2007.a


    Kindlasti edu !
    Jooksev olemine
    Jooksev olemine
    aktiivne harrastaja
    aktiivne harrastaja


    Sagittarius Postituste arv : 94
    Join date : 24/02/2008
    Age : 39
    Asukoht : Tartu/Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  Jooksev olemine Püh Märts 30 2008, 05:27

    Kes su treener oli?
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  devil Esm Apr 07 2008, 16:56

    Spordigümnaasiumis Gabriel Jakobson
    Dunn^
    Dunn^
    Moderaator
    Moderaator


    Taurus Postituste arv : 165
    Join date : 09/02/2008
    Age : 35
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  Dunn^ Teis Apr 08 2008, 03:52

    devil kirjutas:Olen sündinud 1980 Tallinnas. Spordiga hakkasin tegelema regulaarselt 8. aastaselt jalgratturina. Mõne aastaga saavutasin noorteklassides üpriski arvestavaid tulemusi nii maanteel, kui ka trekisõidus (2-kordne Eesti meister+mitmed kohad esikolmikus). Kahjuks pidin juba 1995.a lõpus raske südamega loobuma kuna ei leidnud materjaalseid vahendeid (jalgrattasport ropult kallis ala), vanemate vähene tugi ja erimeelsused treeneriga. Tagantjärele mõeldes oli tegu vale otsusega. Peale seda ma ei teinud peaaegu üldse sporti kuni 2005.a sügiseni, kuni nägin SL Õhtulehe rahvajooksu reklaami lehes. Mõtlesin, et prooviks ja alustasin siis regulaarseid jooksutreeninguid. Vorm oli nii kehva, et alguses oli raskusi üldse 3km järjest jooksmisega. Jooksul sain 10km aja 47 minutiga, millega olin väga rahul. Võistlemine ja jooksutreeningud hakkasid meeldima ja ka tulemused jõudsalt paranema. Poolmaratoniga sain hakkama juba järgmisel kevadel ja maratoniga sama aasta suvel(mälestusterohke 30 kraadine Tallinna maraton ).

    Rekordid:

    5km 18.25
    10km 38.47
    21.1km 1:26.57
    42.2km 3:25.03
    kõik 2007.a


    kas rein valdmaa on mingit moodi sugulane ?
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  devil Teis Apr 08 2008, 14:09

    Rein Valdmaa-st kuulsin juba rohkem kui 10 aastat tagasi 14-15 aastase poisikesena. Olen uurinud, aga kahjuks ei ole Reinuga mingitki sugulussidemet.
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty eesmärgid aastaks 2008.a

    Postitamine  devil Laup Apr 12 2008, 13:31

    5km alla 18min
    10km alla 38min

    poolmaraton 1.24
    maraton 3.15

    lisaks veel järve-ja rahvajooksudel eelmiste aastate tulemuste parandamine, ning saada aasta lõpuks 10 läbitud maratoni täis.

    Neljapäev vomax-isse koormustestile, eks näis kas lubataksegi edasi joosta:)
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  devil Esm Mai 19 2008, 22:39

    Rekordiparandused väikesed:

    5km 18.09
    10km 38.22

    Maraton 3.21.03
    avatar
    silver
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 448
    Join date : 22/03/2008
    Age : 52
    Asukoht : põlvamaa

    Lauri Valdmaa Empty -

    Postitamine  silver Teis Mai 20 2008, 14:53

    rekordid aina tulevad aga maratone arvu pärast pole mõtet taga ajada, võib mõjutada teisi tulemusi...
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  devil Teis Mai 20 2008, 15:29

    Ega üle 5 maratoni aastas ei kannata ka teha, kui tahad ka lühematel maadel edukas olla, kuna ei jõua uuesti ennast üles töötada. Ma olen nii sättinud, et kahe maratoni vahe oleks vähemalt poolteist kuud. Tahaks ennast sügisjooksu poolikuks vormi ajada, kuna eelmine aasta vigastuse tõttu lonkisin rahulikult selle läbi 1.51-ga
    avatar
    silver
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 448
    Join date : 22/03/2008
    Age : 52
    Asukoht : põlvamaa

    Lauri Valdmaa Empty -

    Postitamine  silver Teis Mai 20 2008, 15:54

    vigastusega ära stardigi. keerad veel vähemalt 10 järgmist võistlust sellega tuksi. üp tartu maratonil üks mees jooksis palavikuga...ja ei jõudnudki lõppu.
    maratonidest veel nii palju et näiteks tarm (isikl 2.17) jooksis mingil ajal 3 maratoni aastas, üks kord neli, aga nõrgematel 5 on ka palju. samas reitsnik teeb 5 ja rohkem aegadega 2.50-3.10. võta või jäta Very Happy
    avatar
    ainv
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Aquarius Postituste arv : 18
    Join date : 16/05/2008
    Age : 45
    Asukoht : Tallinn/Otepää

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  ainv Teis Mai 20 2008, 17:26

    Harrastajal oleks mõistlik joosta 2 maratoni aastas, siis jõuab ka natuke treenida, rohkemate maratonide jooksmisel läheb taastumisele liiga palju aega!
    avatar
    silver
    Tipp
    Tipp


    Leo Postituste arv : 448
    Join date : 22/03/2008
    Age : 52
    Asukoht : põlvamaa

    Lauri Valdmaa Empty -

    Postitamine  silver Teis Mai 20 2008, 20:05

    mul isiklikult kuu pärast maratoni järgmine start välja tuleb. seega 5 maratoni aastas ei laseks muudel distantsidel võisteldagi...
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  devil Teis Mai 20 2008, 23:06

    Samas olen näiteks pühajärve jooksul jooksnud nädal peale maratoni isikliku rajarekordi välja. Mul üldiselt kulub peale maratoni suht vähe aega, et ennast ära taastada. Vigastusega jooksin eelmine aasta mingi viimased 5-6 jooksu järjest. Lihtsalt polnud kannatust mitu kuud kodus passida. Jalg hakkas valu tegema juba suvel, aga lõplikult tõmbasin jala ära sügisel ühel võistlusel. achilleuse kõõlus. Jalg paranes 4 kuud. Tagantjärele oli viga vigastusega startida, a mina teipisin jala kinni ja ühe jala peal hüppasin lõpuni- tulemus teisel küljel hakkas puus valutama.
    muhk3l
    muhk3l
    harrastaja
    harrastaja


    Postituste arv : 63
    Join date : 28/04/2008

    Lauri Valdmaa Empty vigastustele vilistamisest

    Postitamine  muhk3l Püh Mai 25 2008, 19:34

    Enese jooksuajale ohverdamine meenutas üht artiklit Ohio osariigi koolitirtsust, keda (1) ei huvitanud ei väsimusmurd oma jäsemes (leg had been sore on and off for the previous two weeks) ja sellega võistlusel startimine, (2) sääreluu murd 200m enne fini¹it (thought it was a muscle pull or tear), (3) murtud sääreluuga joosta üritades murdunud pindluu ega ka fakt, et (4) aja kirja saamiseks ei jäänud üle muud, kui viimased jooksumeetrid käpuli läbida (I had come so far. Our team had come so far. All season, we had been working for state, and now we were there. I was almost done, and there was no way I was going to let the team down).

    http://sports.espn.go.com/ncaa/highschool/news/story?id=3111847&lpos=spotlight&lid=tab8pos1
    (lisatud video)
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  devil Püh Aug 24 2008, 01:58

    Palun väga. Enne Helsinki maratoni olin 2 nädalat palaviku ja oksendamisega voodis ning ei jooksnud kilomeetritki. 2 nädalaga ajasin end sellisesse vormi, et jooksin Helsinkis isikliku rekordi.
    Kõige hämmastavam on see, et rajal oli mul veel kõht lahti ja külastasin peldikut distantsi alguses ja umbes 3 minutit läks seetõttu kaduma. Raja teine pool oli 2 minuti võrra kiirem, kui esimene-minu puhul äärmiselt harva esinev nähtus.

    Uus rekord siis 3:20.34

    Liigun vaikselt eesmärgi poole, ehk 5 aastaga alla 3 tunni joosta. Eesmärk on iga aasta parandada rekordit 5 minuti võrra. Mis peaks suht norm areng olema. Kahel eelmisel aastal on parandused olnud siis 8 ja 5 minutit. Loomulikult mida lähemale eesmärgile, seda raskem.Smile
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  devil Laup Sept 27 2008, 22:07

    Selle aasta võib põhimõtteliselt kordaläinuks tunnistada. Igal jooksudistantsil uuenesid isiklikud rekordid+enamik rahvajooksudel ka isiklikud rajarekordid.

    Uued rekordid siis järgmised:

    5km 18.09
    10km 38.03
    21.1km 1:24.19
    42,2km 3:13.53
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  devil Teis Juun 14 2011, 02:55

    Vahepeal väike märge tulemustesse.

    Riias 22. mai 2011 jooksin maratoni 3:08.24, paraku vigastasin selle jooksu lõpuosas raskelt achilleuse kõõlust. 2-3 kuud vigastuseravi on kindlustatud.
    avatar
    playboy
    Tipp
    Tipp


    Taurus Postituste arv : 301
    Join date : 09/02/2008
    Age : 53
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  playboy Teis Jan 17 2012, 14:29

    Kuidas siis praegu treeningutega on? See aasta ka Riiga jooksma? ise hetkel kahevahel - iseenesest ju tulemus tahaks seal parandamist ja isiklik ka veel kehvake Very Happy:P
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  devil Püh Jan 22 2012, 04:45

    Praegu on jälle treeningud hakanud väga hästi sujuma. Peale oktoobri lõpus joostud 100km jooksu 3. kohta, võtsin aja maha ......ning eks taastumine võttis päris pikalt aega. Nii ma olin Vana-Aasta maratonil suht kehvake ajaga 3:21......Jaanuari algusest hakkasin jälle tugevamalt treenima....hetkel treenin 6 korda nädalas, vaheldumisi jagan end jooksmise ja suusatamisega. Treeningvorm tundub parem olevat, kui dets. lõpus. Riias tahaksin joosta alla 3:06.....kui on aga superpäev siis miks ka mitte rünnata 3h piiri. Mis aga kõige tähtsam...vigastustest olen täielikult paranenud.
    avatar
    playboy
    Tipp
    Tipp


    Taurus Postituste arv : 301
    Join date : 09/02/2008
    Age : 53
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  playboy Esm Jan 23 2012, 03:56

    hea kuulda, et ilusti läheb Razz
    sama seis endal ka Razz
    jalg laseb juba ilusti pikemaid otsi joosta, ainult lisakilodest vaja veel vabaneda. mõttes endal ka riia vahest olnud. ja vb ka 2:45-2:50aeg seal, kui kõik ilusti kujuneb.
    devil
    devil
    Tipp
    Tipp


    Aries Postituste arv : 275
    Join date : 27/03/2008
    Age : 44
    Asukoht : Tallinn

    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  devil Esm Juun 11 2012, 15:31

    Nu Riia ebaõnnestus, kuna polnud nädalaga üldse taastunud Tartu Jooksumaratonist, a Ööjooks õnnestus suurepäraselt 1:21.32

    Sponsored content


    Lauri Valdmaa Empty Re: Lauri Valdmaa

    Postitamine  Sponsored content


      Teis Mai 14 2024, 08:27