Jooksufoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jooksufoorum

Foorum on suletud!


    Taavi Eestist

    taavip
    taavip


    Postituste arv : 2
    Join date : 23/07/2011

    Taavi Eestist Empty Taavi Eestist

    Postitamine  taavip Laup Juul 23 2011, 18:41

    Tere! Tore foorum siin, et suisa kohustus ennast tutvustada, aga miks mitte Smile

    Olen Taavi, 23a ja jooksmine on minu elus alati üks piinarikas tegevus olnud. Aga sport on meeldinud. Seetõttu olen alates ca 15 aastasena jõusaali harrastanud vahelduva eduga. Viimane tsükkel oli eelmine aasta, kus võtsin 4 kuuga 13kg juurde ning lamades surumine paranes 60+kg võrra(50kg pealt 110+kg peale).

    Aga mingi hetk hakkasid südameprobleemid - perearst registreeris kõrge vererõhu ning südame vahelööke oli ka hirmus palju. Peale uuringuid selgus, et aordiklapp on defektne(3 hõlma asemel 2 hõlma) ning lekib veidi tagasivoolu. Arst soovitas muuseas ka aeroobsega tegelema hakata.

    Seetõttu võtsin ette, ostsin pulsikella ja hakkasin jooksma rahulikult. Siis kui tulemused paranesid, hakkas jooks väga meeldima. Kuna tulemused kipuvad aina paranema, on motivatsioon edasi jooksmas käia.

    Mõni lõik minu jooksupäevikust(ei jookse piiri peal vaid hea enesetundega):

    17km linnas+mnt 1h 30min, pulss 155 keskmine

    8,5km linnas+mnt, pulss 165 keskmine

    Tulemusi väga näidata ei ole, minu jaoks mõned saavutused:
    *kõrgest vererõhust on saanud pigem madal vererõhk
    *süda lööb idles puhkapäeval ca 48 l/min
    *olen läbinud triatloni(ujumine, ratas, jooks) ~57km lõõmava päikesega ca 5 tundi ja mõned minutid peale
    *olen säilitanud lihastoonuse, ehk pole päris kondiks ennast jooksnud
    *süda on paremas korras
    *vahel on tunne, et olen Superman

    Ei pea ennast väga tugevaks pikamaa peal, pigem olen hingelt sprinter jms kus kiireid lihaskiudusi vaja rakendada. 60m aeg ~6,9s viimati keskkoolis. Kuna jooks aga tervisele hea, siis naudin!

      Similar topics

      -

      Teis Mai 14 2024, 10:06