Jooksufoorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Jooksufoorum

Foorum on suletud!


3 posters

    Põlvevalu vabalajal

    avatar
    danzka


    Postituste arv : 5
    Join date : 13/07/2010

    Põlvevalu vabalajal Empty Põlvevalu vabalajal

    Postitamine  danzka Teis Aug 31 2010, 21:31

    Tere!
    Rikun nüüd küll reegleid, et pole ennast tutvustanud, kuid loodan siiski saada nõu ja abi.Embarassed
    Olen aktiivne jooksja(5-6x nädalas) juba 3kuud. vabalt jooken 10km ja tean, et olen valmis ka rohkemaks, aga lihtsalt ei taha ennast koormata. Harjutan veel oma keha 10km ja tõstan vaikselt tempot.
    Joosta on mul normaalne ja põlved ei valuta ja miski ei häiri. Kui vot jooks on joostud, siis hakkab pihta. Pihta hakkab see, et näiteks kodus lihtsalt kükitada on valus, raske ja kange. Kui ajan põlved pulk sirgeks ja pingutan samal ajal on valus ja enamugav. Et milles häda? Oleks see nädal nii kestnud, kuid juba praktiliselt kuu aega ja vaata kui enamgi veel. Oleks nagu lihased valusad..????Mõistus otsas.Tean, et teiegi pole imeinimesed ja arstid, aga äkki keegi oskab aimata millega võib tegu olla, on ise läbielanud või...
    Arst see ei teinud midagi. Saatis jalaeksperdi juurde(et võib olla viletsad papud),pole veel sinna jõudnud ja arvatavasti nemad ka raha peal. Soovitas veel fastumit vm.taolist ja vajadusel teha nädalane ibukuur ja koormust vähemaks võtta. No, fastumid jm. olen määrinud küll ja küll, aga ei midagi. Jalatsid...njaa on jooksuomad(nii oli kirjas kui ostsin) ja jalas super mugavad. Ibukuuri ei taha ma teha ja koormust pole suurendanud aga ei taha maha ka võtta. Mulle meeldib joosta ja see kaiff, mis lõpus saan...oeh. Smile Question
    Äkki mu jooksutehnika on vale? Shocked

    Ei taha nii ka, et lõpuks asi täitsa tuksis ja aidaa jooksmine. Seda ma ei elaks üle.
    Evil or Very Mad
    Ukuk
    Ukuk
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Virgo Postituste arv : 29
    Join date : 29/01/2010
    Age : 29
    Asukoht : Eesti

    Põlvevalu vabalajal Empty Re: Põlvevalu vabalajal

    Postitamine  Ukuk Püh Sept 05 2010, 21:43

    oleks nagu lihased valusad
    seljuhul kas venitad korralikult peale treeningut (enne peaks vist tegelikult ka). On võimalus, et see on piimhape, mis lihastesse koguneb. Samas see peab olema natuke tsurka arst, kes ie oska sellist asja pakkuda.
    Lihasevalu tuleb ikka vahel ette ja ka põlved on vahel valusad, kuid see kuulub treeningu juurde. Eriti raskematel treeningutel ja rohkeme tõusumeetritega jooksul.
    avatar
    danzka


    Postituste arv : 5
    Join date : 13/07/2010

    Põlvevalu vabalajal Empty Re: Põlvevalu vabalajal

    Postitamine  danzka Püh Okt 10 2010, 15:18

    Nüüdseks on põlvetundlikkus,-valulikkus taandunud, kuid mitte 100%. Mõningaid harjutusi on ikka raske ja ebamugav(veidi valus) teha. Jätkan siiski jooksmist. Maratoni veel ei sea sihiks(kuid eks aeg näitab), aga jooksen edasi. Usun siiski, et alustasin liiga julmalt jooksmisega. Laughing ja sealt põlve mured.

    Olen õnnelik, et asi pole hullemaks läinud.
    Surprised
    avatar
    Mees metsast
    tugitoolisportlane
    tugitoolisportlane


    Leo Postituste arv : 22
    Join date : 24/05/2008
    Age : 36
    Asukoht : Tallinn, Tartu

    Põlvevalu vabalajal Empty Re: Põlvevalu vabalajal

    Postitamine  Mees metsast Püh Okt 10 2010, 16:12

    Ma arvan, et see on tingitud sellest, et jalad pole nii suure koormusega veel harjunud.

    Tekstist ei saa aru, kui suur koormus täpselt on, kuid ma arvan, et 5-6 korda nädalas kolme kuu kohta võib olla liiga palju. See pole palju, kui koormused erinevad päeviti (nt ühel päeval 10 km kiiremini, järgmisel taastav 5km või puhkus jne), küll aga kui pidevalt ja palju joosta.


    Võimalik, et see on tingitud ka järgnevast:

    vale jooksutehnika (teha ÜKE-t)
    vähene venitamine
    kehvad jalatsid
    kõval pinnasel jooks (joosta metsaradadel)
    avatar
    danzka


    Postituste arv : 5
    Join date : 13/07/2010

    Põlvevalu vabalajal Empty Re: Põlvevalu vabalajal

    Postitamine  danzka Püh Okt 10 2010, 16:29

    Nüüd sai treeneri jutul ka käidud ja eks sain veidi abi ja nõu. Smile Usun, et nüüd olen targem ja võtan asja rahulikult ja teadlikumalt ja haritumana. Smile

    Asfaldil jooksen harva, aga juhtub ka seda.
    Jalatsid on mugavad ja head, aga kas ka funktsionaalsed...seda ei tea. Rolling Eyes

    Sponsored content


    Põlvevalu vabalajal Empty Re: Põlvevalu vabalajal

    Postitamine  Sponsored content


      Teis Mai 14 2024, 06:59